Kasa

Moduł KASA zapewnia pełną obsługę kas gotówkowych, w tym kas prowadzonych w walutach obcych.

  1. Dowolna ilość kas
      Można prowadzić dowolną ilość kas ( złotówkowych i walutowych), z których każda ma indywidualną numerację raportów kasowych i dokumentów kasowych.
  2. Kasy walutowe
      Można prowadzić wiele kas walutowych i drukować raporty kasowe w złotych i walucie obcej.
  3. Dokumenty kasowe
      Wystawianie są wszystkie dokumenty kasowe biorące udział w raporcie kasowym (KP i KW, faktury, delegacje). Dokumenty mogą być numerowane automatycznie. Funkcjonują w zależności od parametrów określonych przez Użytkownika dla każdego dokumentu. Dokumenty mogą być jedno lub wielopozycyjne. System zawiera standardowe dokumenty kasowe KP, KW oraz ich wzory do wydruku na drukarce graficznej i igłowej. W razie potrzeby wzory te mogą być zmienione przez Użytkownika. W dowolnej chwili Użytkownik może też dopisać nowy dokument i określić jego właściwości, np. rodzaj (przychodowy/ rozchodowy), sposób numeracji, drukowania.
  4. Raporty kasowe
      Dajemy Użytkownikom możliwość określenia postaci raportu poprzez zadanie dla każdego raportu przyrostka, ilości pozycji na stronie i rodzaju wydruku (podstawowy, rozszerzony, itd.). Można wykonać raporty kasowe za dowolny, nie powtarzający się okres czasu. Numery raportów mogą być nadawane automatycznie. Program czuwa nad zachowaniem chronologii wprowadzanych dokumentów w ramach danego raportu. W każdej chwili dostępnych jest kilka raportów kasowych jednocześnie. Mamy możliwość aktualizacji dokumentów już wprowadzonych do raportu lub dopisania nowych dokumentów do danego raportu.
  5. Wydruk raportów kasowych
      Można wybrać do wydruku dowolny raport kasowy oraz określić w jakiej formie ma być drukowany (dane do dekretacji, wartości w walucie, wygląd raportu).
  6. Współpraca ze Sprzedażą
      Kolejka dokumentów sprzedaży do kasy. Przy wystawieniu faktury w module SPRZEDAŻ, która ma być płatna gotówką program może umieścić dane tej faktury w specjalnym pliku zwanym kolejką. Wtedy można automatycznie wystawić KP w module KASA. Program sam wstawi do dokumentu niezbędne dane tej faktury (ekran 1).
  7. Współpraca z FK
      Użytkownik decyduje jakie dokumenty i kiedy mają być przejmowane do modułu FK. Automatyczne przesyłanie zadekretowanych raportów kasowych do modułu FK odbywa się poprzez moduł Dekretacji.
  8. Przykładowe ekrany
      Poniżej przedstawione sa przykładowe ekrany modułu dla zestawu DEMO. Po nasunięciu kursora myszki na miniaturkę obrazka pojawi sie opis co on zawiera. Klknięcie lewym klawiszem myszy spowoduje przejście do przeglądania ekranów w normalnych rozmiarach.

     

     

  9. Przykładowe wydruki
      Poniżej przedstawione sa przykładowe wydruki. Oprócz dokumentów (np. faktyry, dokumenty magazynowe itp.), które mogą być drukowane tylko w postaci graficznej wszystkie inne mogą być drukowane w następujących postaciach :
    1. Graficznej - do drukowania na drukarkach laserowych lub atramentowych. Tutaj są zapisane w plikach PDF. Do ich otwarcia konieczny jest bezpłatny program Akrobat Reader.
    2. Tekstowej - do drukowania na drukarkach igłowych. Tutaj są zapisane w plikach TXT. Do ich otwarcia konieczny jest program Notatnik stanowiacy część systemu Windows.
    3. Arkusz Excela - do edycji i drukowania w Excelu.Tutaj są zapisane w plikach XLS (format Excel 97-2003). Do ich otwarcia konieczny jest program MS Excel stanowiący część pakietu Microsoft Office.
    4. Arkusz OpenOffice - do edycji i drukowania w OpenOffice. Tutaj są zapisane w plikach XML (format akceptowany przez pakiet OpenOffice oraz Excela w wersji minimum 2003. Do ich otwarcia konieczny jest bezpłatny pakiet OpenOffice w wersji minimum 3.2.
      Wydruki można :
    1. Przeglądać - konieczne jest wówczas, aby na komputerze zainstalowany był program obsługujący pliki tego typu (patrz poprzednie punkty 1-4). Należy kliknąć lewym klawiszem myszy na ikonie formatu wybrango zestawienia. Aplikacja obsługująca pliki o danym rozszerzeniu (ustawienia Windows) otworzy wydruk. Aby powrócić do tego artykułu trzeba użyć przycisku "Wstecz" bieżącej przeglądarki.
    2. Pobrać - należy wówczas kliknąć prawym klawiszem myszy na ikonie formatu wybrango zestawienia. Pojawi się menu. Trzeba wybrac pozycję "Zapisz element docelowy jako ...", wskazać lokalizację do zapisania pliku i nacisnąć Zapisz. Plik zostanie pobrany, a do jego obsługi niezbędne są programy obsługujące pliki o danym rozszerzeniu (ustawienia Windows).
      Uwaga ! Aby otworzyć plik XML należy :
    1. Pobrać go.
    2. Uruchomić OpenOffice.
    3. Otworzyć z menu Plik-Otwórz.
    4. Wybrać typ plików "Microsoft Excel 2003 XML (*.xml)" (znajduje się za nazwą pliku) i otworzyć plik.
      Jest to spowodowane domyślnymi ustawieniami Windows. Zwykle pliki XML obsługiwane są przez domyślną przeglądarkę.


    Lp.WydrukPostać
    Graficzna
    [ PDF ]
    Postać Tekstowa
    [ TXT ]
    Arkusz Excela
    [ XLS ]
    Arkusz OpenOffice
    [ XML ]
    1Dokument kasowy KW  
    2Raport kasowy z danymi do dekretacji, wartościami w zł i walucie
  10. Dokumenty do pobrania w postaci PDF.
      Poniżej znajdują się artykuły dotyczące niniejszego artykułu w postaci plików PDF (obsługiwane przez program Akrobat Reader).
      Pliki te można pobierać (przycisk Pobierz) lub przeglądać (przycisk Przeglądaj).
      1Kasa - ulotka (opis skrócony)PobierzPrzeglądaj
      2Wszystkie dokumenty PDFPobierz 
        W arytkule Wszystkie arktykuły w postaci PDF znajdują wszystkie artykuly (do pobrania lub przeglądania) umieszczone na niniejszej stronie.

Co robimy

Zajmujemy się tworzeniem i wdrażaniem systemów informatycznych wspomagających zarządzanie i administrowanie małym i średnim przedsiębiorstwem.

Od 28 lat współpracujemy z firmami branży przemysłowej, rolniczej, przetwórstwa rolnego i jednostkami budżetowymi. Użytkownicy naszych produktów cenią ich bogatą funkcjonalność i przyjazną obsługę.


Posiadamy wieloletnie doświadczenie i praktykę w opracowywaniu i wdrażaniu systemów informatycznych.

Dzięki temu programy zyskały wiele specyficznych i nietypowych rozwiązań stosowanych w procesach biznesowych firm o różnym profilu działalności.

Jeśli następuje rozwój przedsiębiorstwa lub zmiany organizacyjne w łatwy sposób można zmieniać obieg dokumentów i przepływ informacji.





Oprogramowanie

Tworzymy oprogramowanie realizujące potrzeby klientów. Możemy je modyfikować według wskazań naszych Użytkowników.

więcej ...


Analiza potrzeb

Analizujemy potrzeby klienta w celu zastosowania optymalnych rozwiązań biorąc po uwagę koszty, czas wdrożenia, posiadany sprzęt, możliwości pozyskania danych itp.

więcej ...


Wdrożenia

Wdrażamy programy począwszy od przejęcia danych z innych systemów aż do momentu, kiedy Użytkownik może samodzielnie pracować w programach

więcej ...


Pomoc

Przez cały czas służymy pomocą w rozwiązywaniu problemów związanych z użytkowaniem programów, komputerów oraz systemów operacyjnych

więcej ...

Niektóre cechy programów