Płace - zmiany w wersji 1.4x

Lista zmian - są uporządkowane w kolejności
od najnowszych do najstarszych
[N] - Nowa funkcja
[Z] - Zmiana działania
[P] - Poprawa błędu





  1. Wersja 1.4x.2500
      W związku ze zmianami dotyczącymi dostępu do internetu (od września 2017 jesteśmy podłączeni przez światłowód) musiały zostać zmienione parametry połączeń FTP. Ponieważ jednocześnie zostały wprowadzone poprawki dotyczące komunikacji z naszymi serwerami (aktualizacja oprogramowania, zmiana licencji, przesyłania kopii itp.). Zalecamy wykonie aktualizacji programów, ale nie jest to konieczne. Można jedynie pobrać nowy plik zawierający parametry połączeń FTP - jest to opisane w artykule Parametry połączeń FTP
  2. Wersja 1.4x.2400
      Poprawione zostały funkcje aktualizujące oprogramowanie zarówno dla bieżącej serii - np. w ramach 1.4x, jak i przy przejściu na nową serię - np z 1.4x na 2.xx.
      Uwaga !
      Ponieważ funkcje te mogą działać nieprawidłowo zalecamy aktualizację do wersji 2400 "z zewnątrz" tj. ze naszej strony www.roltech.com.pl lub pobranie plików ze strony, zapisanie ich w wybranym folderze i uruchomienie instalacji lokalnie.
      W razie problemów prosimy o kontakt telefoniczny.
  3. Wersja 1.4x.2300
    1. [Z] Wywołanie programu.
        Przy starcie program odwołuje się do skrótów umieszczonych na pulpicie. Niektóre z nich mogą zawierać odwołania zawierające znaki, których nie można używać w nazwach folderów i plików. Wówczas pojawiał się błąd i program kończył działalność. W tej wersji wprowadzona została poprawka, która rozwiązuje ten problem.
    2. [Z] Deklaracja PIT4-R
        1. Wykonane zostały zmiany w tworzeniu pliku XML dla wersji 6 formularza (za 2016 rok), aby był przystosowany do aktualnej specyfikacji XSD. Bez tych zmian import danych do interaktywnego formularza PIT-4R (6) może się nie udać lub nie będzie można wykonać wysyłki formularza.
      1. [Z] Wydruk Lista przerw (urlopy,zasiłki)
          Do wydruku w postaci graficznej i arkusza XLS dodano drukowanie imienia pracownika. Dotychczas drukowane było tylko nazwisko. W postaci tekstowej drukowane było zarówno nazwisko jak i imię. 
  4. Wersja 1.4x.2200
      Dodane zostały funkcje aktualizacji oprogramowania z lokalnego folderu, w którym znajdują się wszystkie pliki instalacyjne (instalacja lokalna).
      Dotyczy to zarówno aktualizacji programów w ramach bieżącej wersji handlowej np 1.3x, 1.4x jak i przejścia do wyższej wersji np. z 1.4x do 2.xx.
  5. Wersja 1.4x.2100
    1. Obliczanie podstaw do urlopu
      Dodana została możliwość obliczania podstaw do urlopu w oparciu o godziny przepracowane w czasie nominalnym (bez nadgodzin).
    2. Korekty zaległości
      Dodana została możliwość załączenia / wyłączenia naliczania zaległych korekt tj. takich dla których kwota składnika w poprzednich wypłatach była mniejsza niż wymagana kwota korekty.
    3. Dodana została funkcja uruchomienia domyślnej przeglądarki i wywołania strony www PI RolTech.
  6. Wersja 1.4x.2002
      Dekretacja
    1. Dodana możliwość podziału konta : syntetyka, analityka 1, analityka 2, analityka 3. Umożliwia to eksport tych części konta do pliku CSV.
    2. Zmienione zostały zasady tworzenia treści dekretów.
  7. Wersja 1.4x.2001
    1. Funkcja Wypłaty - Lista przerw (urlopy, zasiłki)
        Dodana została opcja załączenia / wyłączenia drukowania danych podstaw do przerw.
    2. Funkcja Zestawienia z kartoteki płacowej - Przerwy
        Dodana została opcja załączenia / wyłączenia drukowania danych podstaw do przerw.
    3. Edycja składnika - Lista dla składnika
        Przy usuwaniu składnika poprzez Listę dla składnika program nie przeliczał wypłaty dla pracownika, który miał ten składnik.
    4. Pasek wypłaty w postaci graficznej.
        Przesunięte w lewo zostały wartości : ilość dni oraz ilość godzin. Zostało to wykonane ponieważ w przypadku wartości : procent nie była ona czytelna. Wartości "zachodziły" na siebie. dla dużej wartości procentu.
    5. Pasek wypłaty.
        Stawki procentowe ubezpieczenia emerytalnego i rentowego są pokazywane w następujący sposób : jeżeli maja wartość 0 (np. w wyniku przekroczenia maksymalnej podstawy ubezpieczenia ) to drukowane jest 0 (zero), kiedy są niezerowe drukowana jest standardowa stawka dla miesiąca podatkowego, do którego zalicza się dana wypłata. Dotychczas drukowana była realnie zastosowana stawka. czytelna. Wartości "zachodziły" na siebie. dla dużej wartości procentu.
    6. Przy ręcznej zmianie ilości miesięcy zaliczonych dla zasiłku chorobowego program nie przeliczał ilości dni zaliczonych. Zostało to poprawione.
    7. Kalkulator podstaw do zasiłków
        Przy przeglądaniu szczegółów dla wybranego miesiąca (Przycisk "Pokaż miesiąc szczegółowo") stawki obowiązująco w miesiącu są to standardowe stawki ubezpieczeń. Dotychczas były to realnie zastosowane stawki dla wypłaty.
  8. Wersja 1.4x.2000
      Został dodany program QuickSupport ( TeamViewer ) , który umożliwia udzielenie Użytkownikowi zdalnej pomocy za pomocą połączenia komputer - komputer.
      Zasady działania opisane są w artykule Sposoby udzielania pomocy, a instalacja i korzystanie z programu QuickSupport (TeamViewer) w artykule Pomoc zdalna - TeamViewer.
  9. Wersja 1.4x.1033
      Poprawa korekty kosztów autorskich w wypłacie korygującej. Program nieprawidłowo uwzględniał te koszty w formularzu PIT-11 - dodawał tę kwotę do kosztów podstawowych.
  10. Wersja 1.4x.1032
    1. Pobieranie przerwy do wypłaty.
        Dla przerw z innych miesięcy niż miesiąc bieżącej wypłaty program nie wpisywał miesiąca do pozycji wypłaty - zostało to skorygowane.
    2. Kontrola poprawności wypłaty.
        Został zmieniony sposób kontroli poprawności wypłaty. Program pomniejszał przy kontroli kwotę do wypłaty o składki : emerytalną i rentową naliczoną dla urlopu macierzyńskiego. A te składki są płacone z budżetu i nie powinny brać udziału w obliczaniu kwoty do wypłaty.
  11. Wersja 1.4x.1031
      Została zmieniona kontrola poprawności numeru PESEL dla osób urodzonych w roku 2000 i latach późniejszych. Dodana została kontrola zgodności numer PESEL z płcią ( mężczyzna / kobieta).
  12. Wersja 1.4x.1030
    1. Zmienione zostały parametry połączeń z serwerami FTP PI RolTech.
      Aktualizacja do wersji 1030 zapewnia poprawną łączność z tymi serwerami.  Poprawne połączenie jest konieczne między innymi do aktualizacji oprogramowania uruchamianej z menu programów (Pomoc->Aktualizacja oprogramowania) oraz wysyłania i odbierania kopii danych.
      Jeżeli wersja programów jest równa lub wyższa 1000 (wersję programów można sprawdzić w funkcji Pomoc->o Programie) to wystarczy wykonać funkcję opisaną w artykule Parametry połączeń FTP . W przypadku niższych wersji konieczna jest aktualizacja oprogramowania. Niemniej wszystkim Użytkownikom zalecamy aktualizację oprogramowania do najnowszej wersji.
  13. Wersja 1.4x.1021
    1. Zmiana sposobu obliczania postawy do urlopu
        W przypadku zmiany angażu z formy stawki godzinowej na wynagrodzenie miesięczne lub odwrotnie dla składników z zaznaczoną opcją Zastosuj aktualne stawki ze względu na brak odpowiedniej wartości stawki godzinowej lub miesięcznej w poprzedzających miesiącach współczynnik przyjmuje wartość 1 (wyeliminowano błąd dzielenia przez 0).
    2. Ograniczenie wieku przy naliczaniu FGŚ I FP
        Miesiąc, od którego nie są naliczane te składki jest miesiącem podatkowym wypłaty - dotychczas był to miesiąc płacowy.
  14. Wersja 1.4x.1020
    1. Zmieniony został sposób obsługi wylogowania w przypadku wystąpienia błędu programu.
      W pewnych przypadkach program nie zapisywał wylogowania Użytkownika z programu, kiedy wystąpił błąd.  Mogło to powodować trudności z powtórnym wejściem do programu - program sygnalizował przekroczenie ilości dozwolonych licencji. W wersji 1020 zostało to poprawione.
  15. Wersja 1.4x.1000
    1. Do 31 marca 2016 roku do komunikacji z naszymi Użytkownikami przeznaczony był jeden serwer FTP. Za pomocą tego serwera realizowane między innymi takie funkcje jak : aktualizacja oprogramowania, przesyłanie i odtwarzanie kopii danych oraz raportowanie błędów. Z względu na awarie stron www i serwerów u naszych dostawców hostingu, które miały miejsce na przełomie roku  zmieniliśmy sposób komunikacji. PI RolTech aktualnie dysponuje trzema serwerami FTP przeznaczonymi do komunikacji z Użytkownikami. Każdy z tych serwerów jest tzw. lustrem - ma taka samą zawartość i zadania. Ponieważ są u różnych dostawców ryzyko awarii u wszystkich trzech jednocześnie jest znikome. Począwszy od wersji 1000 programy sprawdza, który serwer jest dostępny i z nim się łączy oraz wykonuje wskazane zdania. Od strony Użytkownika zasady pracy są w zasadzie takie same oprócz jednego momentu - kiedy PI RolTech zmieni dostawcę usług hostingowych lub ten dostawca zmieni parametry dostępu do zasobów (np. hasła). Są to bardzo rzadkie przypadki i jeśli nastąpią poinformujemy o nich. Wówczas Użytkownik wykona jedynie funkcję aktualizująca definicje połączeń. Dodatkowo każda aktualizacja oprogramowania ustawi bieżące parametry komunikacji i nie ma wówczas potrzeby wykonywania tej funkcji.
  16. Wersja 1.4x.0900
    1. [Z] Zmiana sposobu obsługi logowania Użytkownika w przypadku, kiedy program sygnalizuje przekroczenie ilości stanowisk określonych przez licencję. Kiedy dochodzi do nieoczekiwanego zakończenia programu (np. w wyniku wyłączenia komputera z powodu zaniku zasilania lub błędu Windows) program nie jest w stanie odnotować wylogowania Użytkownika. Wtedy przy powtórnym zalogowaniu program może zakomunikować,że zalogowanie nie jest możliwe z powodu przekroczenia liczby stanowisk (poprzednio program nie wylogował poprawnie Użytkownika). Wówczas pojawi się okno, w którym można skasować błędne zapisy tj. wylogować wskazanych Użytkowników. W niektórych przypadkach okno to nie pojawiało się na ekranie monitora, co uniemożliwiło poprawne logowanie do programu. W tej wersji zostało to skorygowane.
  17. Wersja 1.4x.0840
    1. [Z] Zmiana sposobu obsługi składników mających typ Świadczenia ZUS - nie są to przerwy w czasie pracy.
    2. [N] Eksport danych do programu Płatnik - można wykluczyć z eksportu pracowników, którzy nie pozwalają na import danych do Płatnika (występuje błąd krytyczny i nie można zaimportować nawet pracowników mających poprawne dane.  .
    3. [Z] Wydruki w postaci plików XML(dla OpenOffice) . Program poprawnie wykrywa, czy na komputerze jest zainstalowany OpenOffice (różne wersje mają odmienna organizację wewnętrzną i zapisy w rejestrach Windows ). Poprawione również zostało użycie polskich znaków w plikach XML - czasami niektóre znaki były interpretowane niepoprawnie.
  18. Wersja 1.4x.0830
      Zaktualizowane zostały formularze PIT-11 (22) , PIT-11Z(22) , PIT-11 (23), PIT-11Z (23), PIT-40 (22) oraz PIT-40Z (22).
    1. [Z] Formularze te uwzględniają osoby zagraniczne, które nie mają statusu rezydenta.
    2. [Z] Formularze PIT-11 (23) drukowane są poprawnie (dotychczas nie była poprawnie drukowana 2 strona z powodu błędnego formatu pliku PDF).
    3. [N] Drukowanie Pozycje dla składnika - dodana została opcja wyboru kolejności pracowników : według numerów lub nazwisk.
  19. Wersja 1.4x.0820
    1. [N] Dodana została obsługa PIT-40 wersja 22.
    2. [Z] Zaktualizowana została obsługa PIT-4R wersja 6.
  20. Wersja 1.4x.0802
    1. [N] Drukowanie list do wypłaty - można wyłączyć drukowanie imion i nazwisk dla list do wypłaty.
    2. [N] Zestawienie stanów i obrotów pożyczek - dodana została możliwość wyboru kolejności pracowników - według numerów lub nazwisk.
    3. [N] Drukowanie kartoteki pożyczek - dodana została możliwość wyboru kolejności pracowników - według numerów lub nazwisk.
    4. [P] Drukowanie PIT-4 - Przy drukowaniu bezpośrednio na drukarkę poprawione zostało ustawianie stron - dotychczas były obracane o 90 stopni do powodowało druk w formacie PEJZAŻ
  21. Wersja 1.4x.0801
    1. [Z] Drukowanie pasków do wypłaty - w trybie graficznym dla przerw w opłacaniu składek poprawiono linię przerwy tak aby Procent Świadczenia nie zasłaniał .dnia DO 
    2. [Z] Drukowanie pasków do wypłaty - Dla przerw w opłacaniu składek jako ilość dni drukowana jest ilość dni kalendarzowych (do tej pory była to ilość dni płatnych).
    3. [Z] Eksport danych do programu Płatnik - jako ilość dni płatnych przerwy = 0 w RSA jeżeli w funkcji Słowniki->Wskaźniki dla firmy  zaznaczono opcję Zasiłki są wypłacane przez ZUS.
  22. Wersja 1.4x.0800
    1. [N] Dokumenty płacowe -  możliwość zaprojektowania i wydrukowania dokumentów płacowych : umowy zlecenia i o dzieło, zaświadczenia o wynagrodzeniu, zmiany angażu i innych. 
    2. [Z] Tworzenie deklaracji RZA - Można zadeklarować  w kartotece pracownika, że ma on być rozliczany za pomocą RZA, a nie RCA , kiedy pracownik ma składką zdrowotną..
    3. [Z] Można dopisać pracownika, który nie ma numeru PESEL. Sytuacja taka może mieć miejsce kiedy  pracownik jest osobą zagraniczną.
    4. [N] Dodana został opcja drukowanie 3 pasków do wypłaty na 1 stronie A4 (pejzaż) dla postaci graficznej.
    5. [N] Dodany został znacznik, czy umowa zalecenie jest w kwotach brutto czy netto.
    6. [N] Dodano informacje o ilości pracowników w wypłacie.
    7. [N] Dodane pola do kartoteki pracownika (dokumenty tożsamości).
  23. Wersja 1.4x.0711
    1. [Z] Czas pracy->Miesiące otwarte - przeglądanie przerw dla pracownika. W niektórych przypadkach pokazywany był nieprawidłowy status przerwy - zamiast "Zablokowana" było "Rozliczona" mimo, że właściwy status to "Zablokowana". 
  24. Wersja 1.4x.0710
    1. [N] Dodana została możliwość drukowania umów zleceń według zdefiniowanego szablonu. Konieczna jest licencja 1.44 lub wyższa.
    2. [Z] - Zestawienie Sumy dla wypłat  - stawki dla ubezpieczeń społecznych są pobierane dla miesiąca podatkowego ostatniej wypłaty dla podanego zakresu. Dotychczas brane były dla 1 pracownika z listy wypłat - jeżeli miał on np. ograniczenie poboru lub składki nie były dla niego naliczane to nie były one prawidłowe dla innych pracowników. Dlatego zostały zastosowane stawki standardowe.
    3. [P] - Aktualizacja struktur baz danych i Indeksowanie baz danych - Funkcje wykonują się dla wszystkich wybranych firm. Dotychczas wykonywały się tylko dla wskazanej (aktywnej) firmy mimo, że na liście wybranych było kilka firm.
  25. Wersja 1.4x.07031
    1. [N] Kalkulator podstaw do urlopu - można go również uruchomić w funkcji Wypłaty zablokowane. Nie jest w tym przypadku możliwy zapis wyniku do wypłaty. 
  26. Wersja 1.40.0702 z dnia 2015-06-01
    1. [N] Kopiowanie i odtwarzanie kopii - kopia danych zestawu zawiera również bazy startowe. Umożliwia to odtworzenie stanu konfiguracji programów np. w przypadku awarii komputera
  27. Wersja 1.40.0701 z dnia 2015-05-19
    1. [Z] Kalkulator podstaw do urlopu - program uwzględnia sytuacje kiedy pracownik pracuje sezonowo tj. do podstaw urlopu zaliczone są jedynie miesiące z bieżącego okresu zatrudnienia.
    2. [N] Dodane zostały podstawy do zaświadczeń : brutto i netto.
    3. [N] Płatnik w 10.01 - dodana została obsługa tej wersji Płatnika.
  28. Wersja 1.40.0700 z dnia 2015-03-01
    1. [N] Wypłaty z tytułu umów zleceń i o dzieło - dodano możliwość naliczania podatku według indywidualnej stawki dla pracownika np. dla osób zagranicznych.
    2. [Z] Składniki wypłacane za wskazane okresy (kwartalne roczne itp.)- dodano możliwość określenia przez ile miesięcy ma być dzielona kwota oraz zmianę okresu obowiązywania bez przeliczania wypłaty.
    3. [N] Drukowanie podstaw - dodana została opcja drukowania podstaw do zasiłków i urlopów.
    4. [N] Naliczanie dodatku stażowego- dodana została możliwość wyboru podziału dodatku stażowego (ZUS) według rzeczywistych dni miesiąca i stałej ilości dni = 30.
    5. [N] Naliczanie stawki do zasiłków- można włączyć lub wyłączyć możliwość wyrównania stawki do wynikającej z minimalnego wynagrodzenia.
    6. [N] Naliczanie podstaw do urlopów- do obliczeń można użyć tylko godzin nominalnych.
    7. [N] Można usunąć przerwę miesięczną- mimo, że jest przypisana do pozycji wypłaty.
    8. [N} Dekretacja wypłaty- dodana została opcja dekretowania poszczególnych składek narzutów dla stanowisk kosztów oraz możliwość definiowania analityki kosztów.
    9. [Z] Instalacja bibliotek DLL i OCX - przy instalacji / aktualizacji oprogramowania zaznaczenie opcji Nie instaluj plików DLL i OCXcałkowicie wyłącza instalacje i aktualizację tych plików - dotychczas program sam próbował je zainstalować lub zaktualizować, jeżeli choć jedna biblioteka była nieodpowiednia.
    10. [Z] Licencjonowanie - Program rejestruje datę i czas logowania oraz czas ostatniego wejścia do funkcji.
  29. Wersja 1.40.0630 z dnia 2014-11-26
    1. [N] Drukowanie list pracowników - dodana została opcja drukowania okresów zatrudnienia.
    2. [N] Wypłaty - dodana została możliwość blokowania zarówno całej wypłaty dla pracownika jak i poszczególnych pozycji (składników) wypłaty.
  30. Wersja 1.40.0602 z dnia 2014-05-06
    1. [N] Od 1 stycznia 2014 roku został zmieniony standard eksportu danych do programu Płatnik (dla wersji 9.01). Między innymi związane jest to z rozdzieleniem podstaw : chorobowej i wypadkowej. Wersja standardu to KEDU4 - do tej pory był to KEDU3. Eksport w wersji KEDU4 (Płatnik 9.01) jest dostępny dla Licencji od 1.42.
    2. [N] Wypłaty tymczasowe. Umożliwiają symulowanie wypłat oraz tworzenie list, które można dołączyć do wybranej wypłaty. Funkcje obsługujące wypłaty tymczasowe są dostępne dla Licencji od 1.42.
    3. [N] Zmieniona została długość nazwy rachunku bankowego firmy na 54 znaki ponieważ na drukach przelewów jest dostępnych właśnie tyle znaków.
    4. [N] Rozliczenie czasu pracy
      1. Dodano możliwość zablokowania i odblokowania przerw - przerwa, która została zablokowana nie jest uwzględniana w wypłacie.
      2. Rozliczanie korekt zaległych - jeżeli przerwa jest zaległa (jest z miesiąca poprzedzającego miesiąc wypłaty) to może się zdarzyć ,że korekty z jej powodu są większe niż kwota wynagrodzenia przysługującego w tej wypłacie. Wówczas program pamięta nierozliczone kwoty i rozlicza je w następnych miesiącach.
      3. [N] Przy edycji składnika w karcie pracy dodano możliwość zablokowania tej pozycji - wówczas zostaje ona wyłączona z automatycznego obliczania. Jej wartości są uwzględniane w obliczeniach innych pozycji, ale same nie ulegają zmianie.
    5. Pożyczki
      1. [Z] Usuwanie rat i wkładów w kartotece pożyczkowej - można usunąć transakcję mimo, że dana transakcja jest powiązana z wypłatą.
    6. Wypłaty
      1. [Z] Funkcja Definiowanie wypłat. Jeżeli dla definicji terminu wypłaty (funkcja Terminy wypłat) wartość Domyślny dzień wypłaty w miesiącu = 31 to dla miesięcy mających mniej niż 31 dni data wypłaty zostanie ustawiona na ostatni dzień miesiąca.
      2. [N] Dodana została możliwość wskazania kosztów dla umów zleceń. W definicji składnika można wskazać, czy koszt jest wyrażony jako procent, czy jest to zadana kwota. Program domyślnie będzie używał tych wartości przy dopisywaniu tego składnika do wypłaty.
      3. [Z] Dodana została opcja jakie godziny należy stosować do obliczania wynagrodzenia za urlop : nominalne+nadgodziny czy przepracowane+nadgodziny
      4. [N] Można określić z jaką dokładności będą obliczane składniki procentowe tworzone programowo (dodatki, potrącenia, świadczenia)
      5. [N] Kontrola wypłaty - dodano sprawdzenie, czy wypłata brutto (dla podstawowego wymiaru czasu i składników wchodzących do podstawy minimalnego wynagrodzenia) nie jest mniejsza niż minimalne wynagrodzenie.
      6. [N]Kojarzenie przerwy z pozycją wypłaty. Powiązanie takie program wykonuje automatycznie - dodana została możliwość zdjęcia tego powiązania i ustanowienia nowego.
      7. [Z] Funkcja Wypłaty otwarte / zablokowane, opcja Drukowanie sum dla wypłat. Kolumna Ubezpieczenia i Podatek została rozdzielona na 3 kolumny : ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne i zaliczka na podatek.
      8. [N] Kontrola wypłaty sprawdza, czy wypłata nie jest mniejsza niż minimalne wynagrodzenie (uwzględniając czas pracy oraz składniki stanowiące podstawę do minimalnego wynagrodzenia).
    7. Zestawienia
      1. [N] Dodana została funkcja Lista przerw dla wypłaty (urlopy, zasiłki). Jest to zestawienie przerw dla wskazanej wypłaty.
      2. [N] Drukowanie kartoteki płacowej - dla każdego pracownika można wydrukować kartoteką na oddzielnej stronie.
    8. Dekretacja
      1. [Z] Można używać nowych formuł do tworzenia kont - można np. używać kont składników lub grup składników do dekretacji kosztów
      2. [N] Przy rozksięgowaniu kosztów można zobaczyć jak wygląda dekretacja wskazanego składnika - do tej pory można to było wykonać dla wszystkich składników wypłaty pracownika.
      3. [N] Przy definiowaniu metody dekretacji wypłat można wybrać opcję, czy maja być pobierane wszystkie składniki wypłaty, czy tylko stanowiące koszt
      4. [N] Dla wskazanych składników można dekretować same narzuty bez kwoty brutto.
      5. [N] Dekrety mogą zostać wyeksportowane do pliku tekstowego w postaci CSV.
    9. Funkcje narzędziowe
      1. [P] Drukowanie obustronne (dupleks) - poprawiono błąd polegający na tym, że z poziomu funkcji drukującej nie można było przestawić drukarki w tryb dupleks. Poprawiona została funkcja wywoływania właściwości drukarki.
      2. [Z] Na niektórych wersjach Windows nie można było wykonać kopii danych - wynikało to z rozmieszczenia bibliotek DLL. Zostało to poprawione
      3. [N] Aktualizację oprogramowania można wykonać bez aktualizacji bibliotek DLL i OCX
  31. Wersja 1.40.0601 z dnia 2014-01-27
    1. [N] W funkcji Definiowanie wypłat dodana została możliwość zmiany miesiąca płacowego i numeru wypłaty.
    2. [N] Funkcja Definiowanie wypłat. Przy odznaczaniu opcji Jest to wypłata główna automatycznie odznaczane są opcje Przy obliczaniu podatku od wynagrodzeń zastosuj : ulgę podatkową , koszty uzyskania
    3. [Z] Funkcja Wypłaty otwarte. Przy dopisywaniu pracownika program wyświetla komunikat jeżeli pracownik nie ma definiowanego zdarzenia obowiązującego miesiącu płacowym wypłaty.
    4. [N] W edycji wypłat dla funkcji Lista dla składnika (czyli wprowadzanie dla jednego składnika pozycji dla pracowników) zostały dodane następujące możliwości :
      1. Dopisanie składnika o takich samych parametrach dla wszystkich pracowników w bieżącej wypłacie.
      2. Zmiana parametrów składnika dla pracowników mających ten składnik w bieżącej wypłacie.
      3. Usunięcie całej listy dla składnika tj. wszystkich pozycji w wypłacie zawierających ten składnik.
    5. [N] Wprowadzanie rozliczenia PIT-40 (realizacja nadpłaty i niedopłaty). Te różnice mogą być rozliczone we wskazanej wypłacie i są pobierane do PIT-40.
    6. [P] Poprawione zostało przeglądnie korekt dla funkcji Lista dla składnika przy edycji wypłat. W pewnych wypadkach program pokazywał korekty dla innego pracownika
    7. [P] Naliczanie dodatku stażowego :.
      1. Opis błędu - dotychczas program nie uwzględniał składników mających typ Wynagrodzenie chorobowe L4przy podziale dostatku stażowego na podlegający ubezpieczeniu społecznemu i na część wolną od tego obowiązku.
      2. Zostało to poprawione - nie są wymagane żadne dodatkowe ustawienia.
    8. [Z] Zmiana kodów ubezpieczenia - związane jest to ze zmianami w programie Płatnik.
  32. Wersja 1.40.0600 z dnia 2014-01-13
    1. [N]Obsługa nowych wersji formularzy - dostępne od wersji 1.42
      1. PIT-11 wzór 20
      2. PIT-4R wzór 4
      3. PIT 40 wzór 19
      4. PIT 12 wzór 6
    2. [N] Zestawienia z kartoteki płacowej
      1. Podatek od osób fizycznych. Jest to wydruk zawierający sumy dotyczące podatku od osób fizycznych dla wybranego zakresu pracowników za wskazany okres.
      2. Ubezpieczenia społeczne. Jest to wydruk zawierający sumy dotyczące podstaw i składek na ubezpieczenia społeczne (w tym ubezpieczenie zdrowotne) dla wybranego zakresu pracowników za wskazany okres.
    3. [N] Wprowadzenie korekt dotyczących sytuacji kiedy pracownik został przyjęty lub zwolniony w czasie miesiąca, za który jest wypłata. Dotyczy to : wynagrodzenia zasadniczego i stałych składników wypłaty (wprowadzonych w kartotece pracownika) będących dodatkami kwotowymi. Mogą one być korygowane o część wynikającą z czasu pracy, w czasie którego pracownik nie by zatrudniony (np. przyjęcie lub zwolnienie w czasie miesiąca).
  33. Wersja 1.40.0200 z dnia 2013-03-28
    1. [N] Wprowadzenie instalacji internetowej - program można instalować i aktualizować przez internet. Zachowana została możliwość wykonania instalacji lokalnie bez połączenia z interenetem. W czasie instalacji można również zaktualizować lub aktywować Licencję.
    2. [N] Zmiana (aktualizacja) Licencji może odbywać się przez internet.
    3. [N] Jeżeli wypłata została zablokowana, to nie ma możliwości edycji parametrów jej definicji.
    4. [N] Pracownikowi można przypisać konto bankowe przedsiębiorstwa, z którego maja być wysłane przelewy dla pracownika. Jeżeli będzie ono puste, to domyślnie wstawiane będzie konto wprowadzone w definicji wypłaty
    5. [N] W czasie przeglądania i edycji sposobu wypłacania kwot należnych pracownikom dodane zostały sumy dla kwot zrealizowanych i pozostałych do wypłaty.
    6. [N] Dodano specyfikację nominałów (banknoty i bilon) tak, aby można było przygotować kwoty dla pracowników, które są wypłacane gotówką.
    7. [N] Przy drukowaniu list wypłat można dodać na końcu wydruku sekwencję "Sporządził, Sprawdził, Zatwierdził".
    8. [N] Na zestawieniu "Sumy dla wypłat" można dodać na końcu wydruku sekwencję "Sporządził, Sprawdził, Zatwierdził".
    9. [N] Wydruki formularzy wykonywane są na podstawie plików PDF - umożliwia to otrzymanie wydruku o dobrej jakości.
    10. PIT-11 :
      1. [N] Pracownik może mieć drukowany NIP lub PESEL. Ustawianie jest to w Kartotece pracownika.
      2. [N] Pit-y mogą być drukowane seryjnie do plików PDF.
    11. Przesyłanie dokumentów do programu Płatnik
      1. [Z] Miesiąc, za który są tworzone dokumenty pobierany jest z wypłat (podatkowo). Jeśli np. otwarty był miesiąc 2013-01, zrealizowana została wypłata (miesiące : płacowy 2013-01 , podatkowy : 2013-02) i nie był otwarty miesiąc 2013-02 to nie można było za ten miesiąc przesłać dokumentów. Konieczne było otwarcie tego miesiąca.
      2. [Z] Rozszerzenie plików zostało ustawione na stałe = XML. Nie ma konieczności określania tego parametru.

Co robimy

Zajmujemy się tworzeniem i wdrażaniem systemów informatycznych wspomagających zarządzanie i administrowanie małym i średnim przedsiębiorstwem.

Od 28 lat współpracujemy z firmami branży przemysłowej, rolniczej, przetwórstwa rolnego i jednostkami budżetowymi. Użytkownicy naszych produktów cenią ich bogatą funkcjonalność i przyjazną obsługę.


Posiadamy wieloletnie doświadczenie i praktykę w opracowywaniu i wdrażaniu systemów informatycznych.

Dzięki temu programy zyskały wiele specyficznych i nietypowych rozwiązań stosowanych w procesach biznesowych firm o różnym profilu działalności.

Jeśli następuje rozwój przedsiębiorstwa lub zmiany organizacyjne w łatwy sposób można zmieniać obieg dokumentów i przepływ informacji.





Oprogramowanie

Tworzymy oprogramowanie realizujące potrzeby klientów. Możemy je modyfikować według wskazań naszych Użytkowników.

więcej ...


Analiza potrzeb

Analizujemy potrzeby klienta w celu zastosowania optymalnych rozwiązań biorąc po uwagę koszty, czas wdrożenia, posiadany sprzęt, możliwości pozyskania danych itp.

więcej ...


Wdrożenia

Wdrażamy programy począwszy od przejęcia danych z innych systemów aż do momentu, kiedy Użytkownik może samodzielnie pracować w programach

więcej ...


Pomoc

Przez cały czas służymy pomocą w rozwiązywaniu problemów związanych z użytkowaniem programów, komputerów oraz systemów operacyjnych

więcej ...

Niektóre cechy programów