RT - zmiany w wersji 2.xx

Lista zmian - są uporządkowane w kolejności
od najnowszych do najstarszych
[N] - Nowa funkcja
[Z] - Zmiana działania
[P] - Poprawa błędu





    Oznaczenia : [N] - Nowa funkcja     [Z]-Zmiana działania     [P] - Poprawa błędu
  1. Wersja 2.xx.0303
      FK - Metoda eksportu przelewów
      Dodana została opcja umożliwiająca dodanie do pliku zawierającego przelewy nagłówka w postaci tekstu, a nie tylko (jak dotychczas) składającego się z nagłówków zdefiniowanych dla poszczególnych pól.
  2. Wersja 2.xx.0302
      FK / JPK - zmiana długości pola numeru dokumentu
      Aktualizacja ta jest bezpłatna dla licencji 2.10 i stanowi uzupełnienie dla JPK-VAT wersja 3.
      Niektóre firmy będące dostawcami np Tauron, koncerny paliwowe oraz inne wystawiają faktury mające długie numery np. 25 znaków. Dotychczas w programach można było wprowadzić do 20 znaków jako numer faktury. Uniemożliwiało to wprowadzenie pełnego numeru faktury.
      Ponieważ numery te wchodzą do plików JPK i mogą podlegać kontroli powinny być wprowadzone w całości. Do tej pory nie było sygnałów, że Urzędy Skarbowe nakazują wykonanie korekt plików JPK z tego powodu, ale nie wiadomo jak będzie w przyszłości. Zwłaszcza, że od lipca 2018 roku większość przedsiębiorstw będzie objęta obowiązkiem przekazywania na żądanie plików JPK dotyczących innych danych : FK, Magazyn, Sprzedaż.
      Dlatego została zwiększona długość następujących pól w modułach FK, Rozrachunki i Kasa :
    1. numer dokumentu,
    2. zapłata za dokument,
    3. numer obciążenia,
    4. numer zapłaty.
  3. Wersja 2.xx.0301
      Poniższe zmiany dotyczą wersji JPK-VAT numer 3 i sposobu sprawdzenia numerów VAT kontrahentów.
    1. Sprawdzenie numeru VAT kontrahenta w kartotece kontrahentów. .
      Jeżeli kontrahent ma wpisany tekst "BRAK" jako NIP, to program uzna, że NIP jest pusty. Dla kontrahentów, którzy nie maja NIP zalecamy nie wpisywać tekstu "BRAK". Potrzebne jest to tylko przy tworzenie JPK-VAT, ale tam można automatycznie wpisywać taki tekst do pliku JPK-VAT. Ustawia się to w funkcji FK->VAT-Edycja parametry JPK-VAT zakładka Eksport
    2. Sprawdzenie numeru VAT przy tworzeniu pliku JPK.
      Dodana została opcja określająca, którzy kontrahenci mają mieć sprawdzane numery VAT - opcje tę ustawia się w polu Pola VAT-7. Sprawdzanie może być wykonane dla wszystkich kontrahentów występujących w JPK-VAT lub tylko dla określonych pól : zawierających sprzedaż lub też zakup i odliczenia.
      Inaczej traktowany jest tez tekst "BRAK" wpisywany dla kontrahentów, którzy mają puste NIP'y. Program do sprawdzenia używa serwisu MF (dotychczas był to UE)
    3. Przy tworzeniu pliku JPK w przypadku kiedy jest to korekta to do domyślnej nazwy pliku dołączany jest numer korekty. Np. dla JPK_VAT_2018_01 przy korekcie numer 1 będzie to JPK_VAT_2018_01_1. Oczywiście nazwę pliku można zmienić. Ma to na celu zachowanie poszczególnych wersji plików JPK (oryginał + kopie).
    4. Deklaracja VAT-7
      Do każdego pola deklaracji można dopisać dokument, który zostanie uwzględniony w pliku JPK-VAT (do tej pory możliwe to było tylko dla pól odliczeń). Po kliknięciu prawym klawiszem myszy na wybranym polu trzeba wybrać z menu pozycję Dokumenty dodatkowe i edytować dokumenty dla tego pola.
      Uwaga : jeżeli pole reprezentuje wartość netto to wprowadzamy również kwotę VAT (pole VAT skojarzone z netto nie umożliwia edycji dokumentów dodatkowych).
  4. Wersja 2.xx.0300
      Uwaga! Aby poniższe funkcje działały konieczny jest zakup licencji 2.10.
    1. Tworzenie JPK-VAT w wersji 3 - za miesiące od stycznia 2018 roku plik JPK-VAT musi być wysyłany w wersji 3. Poprzednie wersje nie są akceptowane. Dotyczy to również korekt - jeśli zachodzi potrzeba wysłania korekty za poprzednie miesiące, trzeba to zrobić w wersji 3.
    2. Sprawdzanie, czy numer NIP polskiego przedsiębiorstwa jest formalnie poprawny - sprawdzane jest jego długość (10 znaków) oraz suma kontrolna.
    3. Sprawdzanie numerów VAT kontrahentów. Program umożliwia sprawdzanie czy kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT. Można to zrobić w 2 serwisach - Ministerstwa Finansów (Portal Podatkowy) i Unii Europejskiej (VIES). Dodatkowo można sprawdzić dane kontrahenta w portalu GUS. Program przechowuje historię sprawdzania numerów VAT i umożliwia jej drukowanie.
    4. Dodano obsługę sprawozdania F-01 na 2018 rok.
  5. Wersja 2.xx.0100
      W związku ze zmianami dotyczącymi dostępu do internetu (od września 2017 jesteśmy podłączeni przez światłowód) musiały zostać zmienione parametry połączeń FTP. Ponieważ jednocześnie zostały wprowadzone poprawki dotyczące komunikacji z naszymi serwerami (aktualizacja oprogramowania, zmiana licencji, przesyłania kopii itp.). Zalecamy wykonie aktualizacji programów, ale nie jest to konieczne. Można jedynie pobrać nowy plik zawierający parametry połączeń FTP - jest to opisane w artykule Parametry połączeń FTP
  6. Wersja 2.xx.0016
      Rozrachunki
    1. Drukowanie wezwań do zapłaty, not odsetkowych i potwierdzeń salda.
        Dotychczas powyższe dokumenty w niektórych przypadkach nie uwzględniały dokumentów ze wszystkich kont, które rozrachunkowe i przypisane do jednego kontrahenta (tj. jeśli kontrahent miał kilka kont tego samego rodzaju np. należności to program nie uwzględniał dokumentów z niektórych kont).
    2. Zestawienia definiowalne
        Wydruk definiowalny ma dwie opcje : pomijanie kolumn zwierających same zera i drukowanie danych dokumentów. Poprawione zostały zależności pomiędzy tymi opcjami tak, aby wartości były drukowane w odpowiednich kolumnach. Dotychczas przy pomijaniu kolumn zerowych wartości w kolumnach były przesuwane nieprawidłowo.
      Magazyn
    1. Dodane zostało zestawienie Sumy dla kontrahentów
  7. Wersja 2.xx.0015
      Poprawiony został błąd umożliwiający usunięcie konta w jednostce organizacyjnej mimo, że na były na tym koncie obroty. Sytuacja taka zachodziła kiedy jednocześnie ze wskazanym kontem były usuwane konta podległe (np. syntetyka wraz z kontami podległymi).
  8. Wersja 2.xx.0014
      Dodane zostały sprawozdania finansowe według wzorów obowiązujących za 2016 rok : bilans , rachunek zysków i strat oraz rachunek przepływów pieniężnych.
      Uwaga - wymagany jest zakup licencji 2.02.
  9. Wersja 2.xx.0013
    1. Przy wskazaniu w polu "Kwota nadwyżki z poprzedniej deklaracji" deklaracji, z której ma być pobrana kwota nie było automatycznie wykonywane przeliczanie deklaracji. Aby ta kwota była uwzględniona w deklaracji konieczne było wymuszenie przeliczenia lub zmiana w innej kwocie. Od wersji 0013 przeliczanie następuje automatycznie po wskazaniu deklaracji z kwotą nadwyżki.
    2. Poprawiona została specyfikacja XSD - umożliwia to poprawny eksport danych do pliku XML i import do pliku PDF.
  10. Wersja 2.xx.0012
      Dodane zostało sprawozdanie F-01 obowiązujące w roku 2017. Wymagana jest licencja minimum 2.02.
  11. Wersja 2.xx.0011
      Dodany został prewspółczynnik dla kolumn rejestrów VAT (FK). Umożliwia on automatyczne wstawienie do tej kolumny rejestru wartości NETTO i VAT , po przemnożeniu tych wartości przez zadeklarowany ten prewspółczynnik.
  12. Wersja 2.xx.0010
      Poprawione zostały funkcje aktualizujące oprogramowanie zarówno dla bieżącej serii - np. w ramach 1.3x, jak i przy przejściu na nową serię - np z 1.3x na 2.xx.
      Uwaga !
      Ponieważ funkcje te mogą działać nieprawidłowo zalecamy aktualizację do wersji 2400 "z zewnątrz" tj. ze naszej strony www.roltech.com.pl lub pobranie plików ze strony, zapisanie ich w wybranym folderze i uruchomienie instalacji lokalnie.
      W razie problemów prosimy o kontakt telefoniczny.
  13. Wersja 2.xx.0001
      Pierwsza wersja serii 2.xx.
    1. Dodana została obsługa JPK-VAT.
    2. Licencja dla tej wersji zawiera wszystkie zmiany zawarte w wersji 1.3x ( w nawiasach kwadratowych "[]" podana jest minimalna wersja licencji ) :
      1. Rozszerzenie ilości miejsc po przecinku dla ceny asortymentu do 6 znaków. [ 1.39 ]
      2. Rozszerzenie ilości miejsc po przecinku dla ilości do 4 znaków. [ 1.39 ]
      3. Filtry dla Jednostek Organizacyjnych - umożliwiają wykonanie zestawień obrotów i sald dla wybranych JO. [ 1.33 ]
      4. Import dowodów z plików tekstowych. [ 1.33 ]
      5. Obsługę przelewów i ich eksportu do bankowości elektronicznej. [ 1.36 ]
      6. Obsługę wszystkich poprzednich wersji formularzy (VAT, F01 itp.).

 
 

Co robimy

Zajmujemy się tworzeniem i wdrażaniem systemów informatycznych wspomagających zarządzanie i administrowanie małym i średnim przedsiębiorstwem.

Od 28 lat współpracujemy z firmami branży przemysłowej, rolniczej, przetwórstwa rolnego i jednostkami budżetowymi. Użytkownicy naszych produktów cenią ich bogatą funkcjonalność i przyjazną obsługę.


Posiadamy wieloletnie doświadczenie i praktykę w opracowywaniu i wdrażaniu systemów informatycznych.

Dzięki temu programy zyskały wiele specyficznych i nietypowych rozwiązań stosowanych w procesach biznesowych firm o różnym profilu działalności.

Jeśli następuje rozwój przedsiębiorstwa lub zmiany organizacyjne w łatwy sposób można zmieniać obieg dokumentów i przepływ informacji.





Oprogramowanie

Tworzymy oprogramowanie realizujące potrzeby klientów. Możemy je modyfikować według wskazań naszych Użytkowników.

więcej ...


Analiza potrzeb

Analizujemy potrzeby klienta w celu zastosowania optymalnych rozwiązań biorąc po uwagę koszty, czas wdrożenia, posiadany sprzęt, możliwości pozyskania danych itp.

więcej ...


Wdrożenia

Wdrażamy programy począwszy od przejęcia danych z innych systemów aż do momentu, kiedy Użytkownik może samodzielnie pracować w programach

więcej ...


Pomoc

Przez cały czas służymy pomocą w rozwiązywaniu problemów związanych z użytkowaniem programów, komputerów oraz systemów operacyjnych

więcej ...

Niektóre cechy programów